RC44 Valencia Cup, 27 juli – 1 augustus 2010

TEVREDEN EN TOCH OOK WEER NIET

RC44-zeilteam van AEZ boekt bij Valencia vooruitgang, maar laat nog teveel kansen liggen.

De Oostenrijkse equipe staat na de vierde ronde van de RC44 Championship Series op de tiende plaats. Rene Mangold en Christian Binder kwamen met hun team in de Fleet Races dan wel niet verder dan een negende en elfde plaats, maar ze zijn ondanks alle gemiste kansen toch vooral positief gestemd.

Enerzijds was het prettig te constateren dat het nieuwe grootzeil bij lichte en matige wind veel betere prestaties opleverde en anderzijds kwam het team na wat startproblemen steeds beter in de race. Met Werner Jettmar in plaats van Werner Ebenhöh aan het grootzeil was na één trainingsdag al duidelijk dat alle tactische beslissingen samen bepalen hoe er gezeild wordt.

"Als je onze voorbereiding met die van onze concurrenten vergelijkt, dan hebben we alle reden om tevreden te zijn over onze prestaties. Wat we aan professionaliteit tekortkomen, kunnen we dankzij de enorme inzet van het hele team tot op zekere hoogte wel compenseren, maar we zitten gewoon te weinig op het water als amateurs. Toch verandert er ondanks dit grote nadeel niets aan ons doel: we willen ons tussen al die megasterren nog steeds in de middenmoot positioneren",
aldus Christian Binder, die bij de Match Races aan het roer staat en bij de Fleet Races de tactische beslissingen neemt.

Dat de ploeg Mascalzone Latino van het Italiaanse America's Cup-syndicaat heeft weten af te troeven, bevestigt een opwaartse trend die zich bij de wereldkampioenschappen in Puerto Calero (11 t/m 16 oktober) moet doorzetten.
"Vorig seizoen waren we eigenlijk kansloos, maar nu hebben we vier of vijf professionele teams in het vizier. Als we tijdens de WK goed uit de verf komen, dan is de middenmoot geen utopie meer", zo vat trainer Alfred Pelinka de vreugde en de teleurstelling van de afgelopen paar dagen samen. "De jongens hebben hun beste seizoen tot nu toe neergezet, maar individuele blunders trokken telkens weer een streep door de rekening. We hadden de helft van de races in de top vijf moeten kunnen eindigen, dus als je dan één miskleun telkens weer een hele wedstrijd ziet verpesten, word je daar natuurlijk niet vrolijk van. Maar nogmaals: het gaat zonder meer de goede kant op."

De Nieuw-Zeelander Appelton en zijn Aqua-team sleepten zowel bij de Match Races als bij de Fleet Races een eerste plaats in de wacht en nemen dankzij deze seizoensprimeur namens de Verenigde Arabische Emiraten zelfs de leiding over in de Championship Serie 2010.

Eindresultaat RC44 Valencia Cup (Match Race + Fleet Race)
1. Team Aqua UAE 2
2. Team Artemis SWE 4
3. Team 17 USA 8
10. AEZ RC44 Sailing Team AUT 21

Link: www.rc44.at
  NAAR BOVEN